Muharrem İnce, Ali Babacan’ın “Hukukumuz Yok” Sözlerine Gemileri Yakan Çok Sert Bir Cevap Verdi

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin son günlerde Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı merak konusu. 

Habertürk’te “Nedir Ne Değildir Özel” programına konuk olan DEVA Partisi Önderi Ali Babacan, Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı sorusunu yanıtladı. Muharrem İnce’den Ali Babacan’a yönelik sert bir yanıt geldi! ?

Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayının, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı.

Altılı Masa’da bulunan diğer parti liderlenin de Cumhurbaşkanı Yardımcılığı vazifesini üstleneceğine dair bir metin imzalandı.

Güçlendirilmiş Parlementer Sisteme Geçiş Metninde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da Cumhurbaşkanı Yardımcılığı misyonunu üstleneceği unsuru yer aldı.

Tüm bu gelişmelerin ardından gözler Memleket Partisi Önderi Muharrem İnce’ye çevrildi. İnce’nin Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.

Habertürk TV’deki Nedir Ne Değildir programına katılan Ali Babacan, Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı sorusuna karşılık verdi.

“Sayın Muharrem İnce’den görüşme talebi yok” diyen Ali Babacan,

‘Bütün komitelerde uzlaştık. Bugüne kadar geldik çok şükür. Sistemli çalıştıktan sonra bir şey olmaz. Bakılır edilir, doğal ki bu bahis daha çok herhalde sayın İnce’nin daha önce gelmiş olduğu parti vardır. Onların eski hukuku var. Evvel oralarda konuşulur. Bizim evvelce de bir hukukumuz yok ki Sayın İnce ile.” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce’den ise Ali Babacan’a çok sert bir reaksiyon geldi. İnce’nin “Benim ne geçmişte ne de bugün bu tiplerle bir hukukum olmadı, olmayacak.” sözleri Twitter’da büyük yankı oluşturdu.

İnce’nin bu kelamlarına Twitter’dan da yorumlar geldi!

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir