Komşularına kızdı, evi satılığa çıkardı: ‘Daha kötü insanlara satılık’

Çorlu’da özel bir firmada çalışan Özge Şeber, Zafer Mahallesi’nde 1 yıldır oturduğu sitedeki dairesini komşularının gürültü yaptığı gerekçesiyle satışa çıkardı. 5 katlı binanın en üst katında oturan Şeber, satılığa çıkardığı dairesinin balkonuna, “Satılık. Alt kattaki makus insanlardan ötürü daha berbat insanlara satılıktır’ yazısı astı.

Komşularının yaptığı gürültülerden rahatsız olduğunu ve site idaresine yaptığı şikayetlerden bir sonuç alamadığını söyleyen Şeber, polise yaptığı müracaattan da bir sonuç çıkmadığını belirtti. Komşularının gecenin ilerleyen saatlerinde yüksek sesle müzik çaldığını ve kahkahalar atarak kendisini rahatsız ettiğini öne süren Özge Şeber, “Yaptığım şikayetlerden hiçbir sonuç alamadım. Bunun üzerine avukatıma danıştım ve gerekli isimli süreçler başlatıldı. Sonrasında konutu satmaya karar verdim. Bu ilanı verirken de kişilik haklarını ihlal etmemeye ihtimam gösterdim.

Pankarta yazılan hakaret değil, kimseyi deşifre etmiyorum, amaç göstermiyorum. Üzerine alınan alınsın. Burada maksat farkındalık yaratmak, isterim ki öteki beşerler da bir kendine sorsunlar ‘ben o makûs insanlardan biri miyim’ desin. Bu mevzuya maruz kalan beşerler varsa da bundan yürek alsınlar. Pankart asıldıktan sonra arayan soran oldu, ‘Gerçekten satacak mısın’ diye. Evet bunu satmak için ben bu ilanı verdim. Olay farkındalık yaratmak, ayrıyeten buradan sessiz sedasız gitmek istememem. Burada biri hakkını aramıştır. Örnek olsun istiyorum, hakkımı kanunen arıyorum ve davacıyım” dedi.

Site idaresi ve dairelerde oturanlar ise bahisle ilgili açıklama yapmayacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir