FETÖ’nün akılalmaz yöntemi: AVM tuvaletinde para teslimi

FETÖ’nün yeni finans yapılanmasına yönelik 59 vilayette yapılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında gözaltına alınanlar ortasında yer alan ve Tahşiyecilere kumpas davasında terör örgütü yöneticiliğinden 18 yıl mahpus cezası alan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın oğlu olan Sıdkı Karaca’ya (26) AVM tuvaletinde nizamlı para aktarıldığı ortaya çıktı.

Sabah gazetesinin haberine nazaran, AVM tuvaletinde kurye ile buluştuğu anlara ait manzaralara ulaşıldı.

Görüntülere nazaran, FETÖ’nün İstanbul’da para kasası olarak belirlediği konutun sorumlu yardımcısı olan B.Y., polisin teknik ve fiziki takip yaptığı sırada bir AVM’ye girdi.

Örgüte ilişkin Melikşah Üniversitesi’nde ofis memuru olan B.Y.’nin, bebeğini de kucağına alarak gittiği AVM’ye bir müddet sonra Sıdkı Karaca da geldi. Karaca, tuvalete girdi. Onun peşinden de B.Y. içeri girdi. Para transferi elden yapıldı. Gözaltına alınan iki isim de emniyette sorguya alındı.

Sıdkı Karaca, yurtdışı numarasından arandığını ve kendisine verilen bilgiler doğrultusunda alışveriş merkezinin tuvaletine giderek kapalılık içerisinde para aldığını kabul etti. Karaca’ya tertipli olarak yapılan para transferlerinin birincisinde 24 bin lira, başkasında ise 16 bin lira teslim edildiği belirlendi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir