CHP’li Özel: “Kılıçdaroğlu’na Suikast Duyumları Geliyor”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast yapılabileceği istikametinde duyumlar aldıklarını söyledi.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı ilan edilen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na suikast duyumları aldıklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu bugün zelzeleden etkilenen Malatya’ya geldi. Gün boyunca çadır kent ve konteynerlerde kalan vatandaşlarla görüşüp sıkıntıları yerinde tespit edecek olan Kılıçdaroğlu, akşama da Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine geçecek.

“Suikast duyumları geliyor”

Halk Tv yayınına bağlanan CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun afet bölgesine yaptığı ziyaretler hakkında bilgi verdi. Öte yandan Kılıçdaroğlu’na suikast duyumları aldıklarını söyleyen Özel, şunları kaydetti:‘Sahada 54 arkadaşımız vazife yapıyor. Geliyor suikast duyumları. Müdafaa sayımızda bir artış yok, Kılıçdaroğlu’nun bu türlü bir talebi de yok. Kendisi olağan kendi makam aracını kullanıyor. Fakat alışılmış durum önemli. Zırhlı araç yolladılar Kılıçdaroğlu kabul etmedi. Bu tehditler aslında seçimi bir endişe iklimine taşımaya yönelik. Gerisi boş mu çıkar? Artvin Şavşat’ta konvoyumuza ateş açılmıştı. Adalet Yürüyüşü sırasında bir hücum oldu. Ankara Çubuk’ta çıplak ellerle öldürmek istediler. İçine girdiği meskeni yakın dediler. Bunların bir tanesi bile cezaevine girmedi. 

Bize gelen istihbaratların yetkililerde olmaması mümkün değil. Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki yetkililere güveniyoruz. Zaafiyet bunların idaresine Soylu’ya verip bunların siyasete alet ediliyor olması. Ne yaparlarsa yapsınlar asla korkmuyoruz. Endişe iklimine dönüştürmeye çalışanlara karşı bu seçimi bahar iklimiyle yaşamayı, baharların geleceğini hatırlatıyoruz. İstanbul’a nasıl bahar geldiyse Türkiye’ye de bahar gelecek.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir