Bölükbaşı’dan Avrupa Şampiyonası’na hazırlık

İSTANBUL (İGFA) – Espordaki muvaffakiyetlerinin akabinde açık tekerli yarış serilerine geçen, Formula 2 ve Üstün Formula serilerinde Türkiye’yi milletlerarası arenada temsil eden Cem Bölükbaşı, artık yeni bir seride pistlere çıkmaya hazırlanıyor.

Piste birinci olarak Nisan ayında gerçekleşecek Barselona yarışıyla çıkacak olan Bölükbaşı, Lüksemburg merkezli DKR Engineering kadrosunda yarışacak.

Cem Bölükbaşı, yeni dönemde Avrupa’nın farklı ülkelerinde gerçekleştirilen ve 4 saat süren yarışlarıyla pilotları hem fizikî hem de zihinsel olarak zorlayan ünlü Le Mans Serisi Avrupa Şampiyonası’nda (ELMS) gayret edecek.

ZORLU SERİNİN EN ÜST KATEGORİSİNDE YARIŞACAK

Lüksemburg merkezli DKR Engineering kadrosuyla pistlere geri dönecek Bölükbaşı; Barselona, Le Castellet, Imola, Spa-Francorchamps, Mugello ve Portimao üzere araba sporlarının en teknik ve kuvvetli pistlerinde yarışacak. 42 farklı otomobilin piste çıkacağı yarışlarda temsilcimiz, serideki en üst seviye araç düzeyi olan LMP2 (Le Mans Prototip 2) aracıyla, LMP2 Pro/Am kategorisinde yarışacak.

FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (FIA World Endurance Championship – WEC) ve bu kategorilerin tepe noktası olan Le Mans 24 Saat yarışlarında uğraş etmek isteyen pilotlar için kıymetli bir seri olan ELMS’de pilotlar kapalı tip araçlarla yarışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir