Aile Destek Programı ne zaman bitecek? Bakanlık tarih verdi

Aile Takviye Programı ile muhtaçlık sahibi ailelerin, Haziran 2022-Mayıs 2023 periyodunda en fazla 12 aylık mühlet ile hane içindeki kişi başına düşen gelir fiyatına nazaran belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım fiyatları ile aylık dönemde desteklenmeleri sağlandı. İşte, uygulamanın bitiş tarihi…

AİLE TAKVİYE ÖDEMELERİ NE VAKİT BİTECEK?

850 ile 1.250-TL ortasında değişen meblağlarda olmak üzere en fazla 12 ay mühletle Aile Takviye Programı ödemesi gerçekleştirildi.

12 aylık ödeme devrinin son ödemesi 2023 yılı Haziran ayı için olup bu periyodun ödemesi takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilerek kelam bahis takviye programı sona erecek.

BAKAN’DAN AİLE TAKVİYE PROGRAMI ÖDEME AÇIKLAMASI

Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, toplumsal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla arz odaklı toplumsal yardım sistemini sürdürdüklerini ve Türkiye Aile Dayanak Programı’nın bunun bir örneği olduğunu belirtti.

Program kapsamında yapılan ödemelere ait bilgi veren Göktaş, “Programımızın başlangıcından bu yana hanelerimize sağladığımız takviye fiyatı 35 milyar lirayı aştı.” tabirini kullandı.

Göktaş, programdan 3,5 milyon hanenin yararlandığını ve hanelere gelirlerine nazaran 850-1250 lira ortasında takviye verdiklerini belirterek, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Türkiye Aile Dayanak Programı ile bu ay gereksinim sahibi hanelere toplam 4,5 milyar lira ödeme yaptık.” bilgisini verdi.

Ekim 2022’de Çocuk Dayanağı ve Elektrik Tüketim Takviyesinin, Türkiye Aile Dayanak Programı’na dahil edildiğini hatırlatan Göktaş, “Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk Dayanak Bileşeni kapsamında, hanelerimize aylık 350-650 lira fiyatlarında ek takviye sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Dayanağımız ile de hanelerimize aylık 110-221 lira ortasında ödeme yapıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Bugüne kadar Çocuk Dayanağı kapsamında 6,3 milyon çocuk için hanelere toplam 7,7 milyar lira ek ödeme gerçekleştirdiklerini belirten Göktaş, Elektrik Tüketim Dayanağı kapsamında da toplam 5,1 milyar lira takviye sağladıklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir